Mean Well XLG-240-L-AB
PLC Q Series Ethernet module 100 Mbaud 10Base-T/100Base-TX connector (RJ45)
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Mean Well XLG-240-L-AB herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Master Electronics
Sager Power Systems
Component Distributors Inc.
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-90.47%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Mean Well XLG-240-L-AB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
XLG-240-L-AB MEAN WELL LED AC-DC 239 Watt 178~342V/1050mA with Dimming + More!
240 W, Single Output, 178-342 VDC@0.70 A LED Lighting Metal AC-DC Power Supply
100 - 277Vac, 239.4W, 350 - 1050mA, 178-342V, [0-10V, PWM...], IP67 LED Driver
POWER SUPPLY, AC-DC, LED DRIVER, 240W, 178-342V@700MA, 100-305V IN
AC-DC Power Factor Correction Module
178~342V 700mA, Constant Power LED Driver Adjustable Output Current Type HL, IP67, With Dimming, 240 Watts
LED DRIVER/PSU, CONSTANT CURRENT/VOLTAGE ROHS COMPLIANT: YES
Switching power supply; LED; with dimming option; 239.4W; 178-342V; 700mA; 100-305VAC; 142-431VDC; IP67
239W 1 100V(AC) 305V(AC) 700mA , 195mm*63mm*35.5mm
LED Driver (CP) 239.4W 350mA Linear (178-342) 100-305Vac PFC 0-10V, PWM, Resistance Dimming IP67 Metal Enclosure
AC/DC LED Driver, 239.4 W, 342 VDC, 700 mA, Constant Current, Constant Voltage, 100 VAC to 305 VAC, XLG-240 Series
AC/DC LED Power Supply 239.4W Single 7-Pin
240W LED POWER SUPPLY O/P +178~