Mean Well HLG-80H-48B
80W LED Driver Single Output Switching Power Supply 80 Watt, 48V @ 1.7A B Model
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Mean Well HLG-80H-48B herunter.
Component Distributors Inc.
Mean Well
Electro Sonic
3-Monats-Trend:
-18.90%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
TraceParts
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
TDK-LambdaZPSA60-28
Switching Power Supplies 60W 28V 2.14A AC-DC, 115-230VAC
TDK-LambdaZPSA60-30
POWER SUPPLY, AC-DC,30V,2A,90-265V IN, OPEN FRAME, PANEL MOUNT,60W, ZPSA40/60 SERIES
TDK-LambdaDPP50-48
AC-DC Power Supplies, DIN rail mount, Output: 50W. 48V, DIN rail installation compatible
Power Supply,AC-DC,12V,1.2A,85-264V In,Enclosed,DIN Rail Mount,14W,S8VK Series
Relay; E-Mech; DPDT; Ctrl-V 24DC; 10A; 250VAC; Socket Mount; 8 Pin Octal; MK-S Series
Advanced EnergyNLP40-7615J
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
Beschreibungen
Beschreibungen von Mean Well HLG-80H-48B, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Led Driver, Constant Current/Volt, 81.6W Rohs Compliant: Yes |Mean Well HLG-80H-48B
LED Power Supplies 48V 1.7A 81.6W IP67 OCP adj cable
POWER SUPPLY, AC-DC,48V,1.7A,100-305V IN, SEALED, PFC, LED DRIVER, HLG-80H SERIES
Power Supply; LED; dimming; 81.6W; 48V; 1.7A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP67
100 - 277Vac, 81.6W, 1700mA, 28.8-48V, [0-10V, PWM...], IP67 LED Driver
O/P +48V1.7A; Led power; AC/DC; Enclosed Type
48Vdc 1.7A Dimmable LED Driver IP67, PFC, Metal Case Class 2
SPS IP67 81,6W 48V/1,7A CV+CC Dimm.
LED DRVR Module 1-CH PWM IP67 48V 1.7A
LED Driver (CC, CV) 80W 1.7A Linear (28.8-48Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 0-10V Dimming IP67 Metal Enclosure
AC/DC LED Power Supply 81.6W Single 7-Pin
LED DVR CC/CV ACDC 28.8-48V 1.7A
LED Driver Control voltage: 1...10 VDC Dimensions W x D x H: 61.5 x 195.6 x 38.8 mm Input frequency: 47...63 Hz Operating temperature: -40...70 °C Output voltage: 28.8...48 VDC Supply voltage, AC: 90...305 VAC Supply voltage, DC: 127...431 VDC Weight: 840 g Connection, primary side: Cable Connection, secondary side: Cable Protection rating: IP67 Efficiency: 91 % Output current: 1.7 A Power: 81.6 W