Mean Well HLG-80H-42B
80W LED Driver Single Output Switching Power Supply 80 Watt, 42V @ 1.95A B Model
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Mean Well HLG-80H-42B herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 4 Jahren
Component Distributors Inc.
Mean Well
Electro Sonic
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+1.43%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
TDK-LambdaZPSA60-30
POWER SUPPLY, AC-DC,30V,2A,90-265V IN, OPEN FRAME, PANEL MOUNT,60W, ZPSA40/60 SERIES
TDK-LambdaZPSA60-28
Switching Power Supplies 60W 28V 2.14A AC-DC, 115-230VAC
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,4A,90-265V IN, OPEN FRAME, PNL MNT, EMBEDDED,60W, ZPSA SERIES
Power Supply,AC-DC,12V,1.2A,85-264V In,Enclosed,DIN Rail Mount,14W,S8VK Series
Relay; E-Mech; DPDT; Ctrl-V 24DC; 10A; 250VAC; Socket Mount; 8 Pin Octal; MK-S Series
Advanced EnergyNLP40-7615J
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
Beschreibungen
Beschreibungen von Mean Well HLG-80H-42B, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
UC2000-30GM-E6R2-V15 Pepperl+Fuchs Ultrasonic proximity switch Ultrasonic sensor
HLG-80H-42B MEAN WELL LED AC-DC 82 Watt Class 2 42V/1.95A with Dimming + More!
LED Power Supplies 42V 1.95A 81.9W IP67 OCP adj cable
POWER SUPPLY, AC-DC,42V,1.95A,100-305V IN, SEALED, PFC, LED DRIVER, HLG-80H SERIES
Power supply; LED; dimming; 81.9W; 42V; 1.95A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP67
100 - 277Vac, 81.9W, 1950mA, 25.2-42V, [0-10V, PWM...], IP67 LED Driver
O/P +42V1.95A; Led power; AC/DC; Enclosed Type
42Vdc 1.95A Dimmable LED Driver IP67, PFC, Metal Case Class 2
SPS IP67 81,9W 42V/1,95A CV+CC Dimm.
82W 1 90V(AC) 305V(AC) 1.95A , 171.8mm*61.5mm*38.8mm
LED Driver (CC, CV) 80W 1.95A Linear (25.2-42Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 0-10V Dimming IP67 Metal Enclosure
AC/DC LED Driver, 81.9 W, 42 VDC, 1.95 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 VAC to 305 VAC, HLG-80H Series
AC/DC LED Power Supply 81.9W Single 7-Pin
LED DVR CCCV ACDC 25.2-42V 1.95A