Mean Well HLG-80H-36B
80W LED Driver Single Output Switching Power Supply 80 Watt, 36V @ 2.3A B Model
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Mean Well HLG-80H-36B herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 4 Jahren
Component Distributors Inc.
Mean Well
JRH Electronics
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+3.15%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
TDK-LambdaZPSA60-28
Switching Power Supplies 60W 28V 2.14A AC-DC, 115-230VAC
TDK-LambdaZPSA60-30
POWER SUPPLY, AC-DC,30V,2A,90-265V IN, OPEN FRAME, PANEL MOUNT,60W, ZPSA40/60 SERIES
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,4A,90-265V IN, OPEN FRAME, PNL MNT, EMBEDDED,60W, ZPSA SERIES
Power Supply,AC-DC,12V,1.2A,85-264V In,Enclosed,DIN Rail Mount,14W,S8VK Series
Relay; E-Mech; DPDT; Ctrl-V 24DC; 10A; 250VAC; Socket Mount; 8 Pin Octal; MK-S Series
Advanced EnergyNLP40-7615J
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
Beschreibungen
Beschreibungen von Mean Well HLG-80H-36B, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
HLG-80H-36B MEAN WELL LED AC-DC 83 Watt Class 2 36V/2.3A with Dimming + More!
LED Power Supplies 36V 2.3A 82.8W IP67 OCP adj cable
POWER SUPPLY, AC-DC,36V,2.3A,100-305V IN, SEALED, PFC, LED DRIVER, HLG-80H SERIES
Power Supply; LED; dimming; 82.8W; 36V; 2.3A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP67
O/P +36V2.3A; Led power; AC/DC; Enclosed Type
36Vdc 2.3A Dimmable LED Driver IP67, PFC, Metal Case Class 2
LED DRVR Module 1-CH PWM IP67 36V 2.3A
SPS IP67 82W 36V/2,3A CV+CC Dimmable
83W 1 90V(AC) 305V(AC) 2.3A , 171.8mm*61.5mm*38.8mm
LED Driver (CC, CV) 80W 2.3A Linear (21.6-36Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 0-10V Dimming IP67 Metal Enclosure
AC/DC LED Power Supply 82.8W Single 7-Pin
LED DVR CC/CV ACDC 21.6-36V 2.3A
LED Driver Control voltage: 1...10 VDC Dimensions W x D x H: 61.5 x 195.6 x 38.8 mm Input frequency: 47...63 Hz Operating temperature: -40...70 °C Output voltage: 21.6...36 VDC Supply voltage, AC: 90...305 VAC Supply voltage, DC: 127...431 VDC Weight: 840 g Connection, primary side: Cable Connection, secondary side: Cable Protection rating: IP67 Efficiency: 91 % Output current: 2.3 A Power: 82.8 W