Mean Well HLG-60H-42B
42V 1450mA 60W Class 2 Enclosed Switching Power Supply 3 in 1 Dimming
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Mean Well HLG-60H-42B herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 4 Jahren
Mean Well
Future Electronics
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-17.49%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
TraceParts
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
TDK-LambdaZPSA40-30
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
TDK-LambdaZPSA60-30
POWER SUPPLY, AC-DC,30V,2A,90-265V IN, OPEN FRAME, PANEL MOUNT,60W, ZPSA40/60 SERIES
Ac-Dc,115-230Vac,output 28V 1.43A,40W Rohs Compliant: Yes
Power Supply,AC-DC,12V,1.2A,85-264V In,Enclosed,DIN Rail Mount,14W,S8VK Series
Relay; E-Mech; DPDT; Ctrl-V 24DC; 10A; 250VAC; Socket Mount; 8 Pin Octal; MK-S Series
Advanced EnergyNLP40-7615J
Beschreibungen
Beschreibungen von Mean Well HLG-60H-42B, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
HLG-60H-42B MEAN WELL LED AC-DC 61 Watt Class 2 42V/1.45A with Dimming + More!
POWER SUPPLY, AC-DC,42V,1.45A,100-305V IN, SEALED, PFC, LED DRIVER, HLG-60H SERIES
LED Power Supplies 60.9W 42V 1.45A IP67 Adj W/Cable
Power Supply; LED; dimming; 60.9W; 42V; 1.45A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP67
100 - 277Vac, 60.9W, 1450mA, 25.2-42V, [0-10V, PWM...], IP67 LED Driver
O/P +42V1.45A; Led power; AC/DC; Enclosed Type
42Vdc 1.45A Dimmable LED Driver IP67, PFC, Metal Case Class 2
SPS IP67 60,9W 42V/1,45A CV+CC Dimm.
AC-DC Power Factor Correction Module
61W 1 90V(AC) 305V(AC) 1.45A , 147.2mm*61.5mm*36.8mm
LED Driver (CC, CV) 60W 1.45A Linear (25.2-42Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 0-10V Dimming IP67 Metal Enclosure
AC/DC LED Driver, 60.9 W, 42 VDC, 1.45 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 VAC to 305 VAC, HLG-60H Series
60W CONSTANT VOLTAGE + CONSTANT CURRENT LED DRIVER
AC/DC LED Power Supply 60.9W Single 7-Pin
UB500-18GM75-U-V15 Pepperl+Fuchs 133055
LED DVR CCCV ACDC 25.2-42V 1.45A