Mean Well HLG-60H-36B
36V 1700mA 61W Class 2 Enclosed Switching Power Supply 3 in 1 Dimming
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Mean Well HLG-60H-36B herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 4 Jahren
Mean Well
Future Electronics
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-5.30%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
TDK-LambdaZPSA60-28
Switching Power Supplies 60W 28V 2.14A AC-DC, 115-230VAC
TDK-LambdaZPSA60-30
POWER SUPPLY, AC-DC,30V,2A,90-265V IN, OPEN FRAME, PANEL MOUNT,60W, ZPSA40/60 SERIES
Ac-Dc,115-230Vac,output 28V 1.43A,40W Rohs Compliant: Yes
Power Supply,AC-DC,12V,1.2A,85-264V In,Enclosed,DIN Rail Mount,14W,S8VK Series
Relay; E-Mech; DPDT; Ctrl-V 24DC; 10A; 250VAC; Socket Mount; 8 Pin Octal; MK-S Series
Advanced EnergyNLP40-7615J
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
Beschreibungen
Beschreibungen von Mean Well HLG-60H-36B, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
HLG-60H-36B MEAN WELL LED AC-DC 61 Watt Class 2 36V/1.70A with Dimming + More!
POWER SUPPLY, AC-DC,36V,1.7A,100-305V IN, SEALED, PFC, LED DRIVER, HLG-60H SERIES
LED Power Supplies 61.2W 36V 1.7A IP67 Adj W/Cable
Power supply; LED; dimming; 61.2W; 36V; 1.7A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP67
100 - 277Vac, 61.2W, 1700mA, 21.6-36V, [0-10V, PWM...], IP67 LED Driver
O/P +36V1.7A; Led power; AC/DC; Enclosed Type
36Vdc 1.7A Dimmable LED Driver IP67, PFC, Metal Case Class 2
SPS IP67 61,2W 36V/1,7A CV+CC Dimm.
LED DRVR Module 1-CH PWM IP67 36V 1.7A
LED Driver (CC, CV) 60W 1.7A Linear (21.6-36Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 0-10V Dimming IP67 Metal Enclosure
AC/DC LED Power Supply 61.2W Single 7-Pin
LED DVR CC/CV ACDC 21.6-36V 1.7A
LED Driver Output voltage: 36 VDC Supply voltage, AC: 90...305 VAC Supply voltage, DC: 127...431 VDC Protection rating: IP67 Output current: 1.7 A Power: 60 W
Led Driv, Constant Current/Volt, 61.2W; Power Supply Applications:-; Output Power Max:61.2W; Output Voltage Max:36V; Output Current:1.7A; Led Driver Mode:Constant Current, Constant Voltage; Input Voltage Min:90V Rohs Compliant: Yes |Mean Well HLG-60H-36B