Mean Well HLG-600H-36B
AC to DC LED Driver Power Supply 36 Volts 16.7 Amps 601 Watts 3 in 1 Dimming
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Mean Well HLG-600H-36B herunter.
IHS
Datasheet8 SeitenVor 3 Jahren
Electro Sonic
TME
Component Distributors Inc.
Jameco
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+49.69%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
TraceParts
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
TDK-LambdaSWS600L-36
POWER SUPPLY, SINGLE OUTPUT, 36.0V, 18A, 648W, 4.72 X 2.40 X 7.48
TDK-LambdaRWS600B-36
Switching Power Supplies AC-DC, 115-230VAC, Output 36V 16.7A, 601W
Advanced EnergyLCC600-36U-9P
Switching Power Supplies 600W 90-264VAC 36V O /P Term Block
Advanced EnergyLCM600U-T-4-A
36V @ 600W BULK FRONT END, 2.4 X 4.5 X 7.5; TB INPUT; 5VSB; NEW AESTHETICS ROHS COMPLIANT: YES
TDK-LambdaRWS600B-36/FO
AC-DC Power Supply, 36V, 16.7A, 85-265V, Enclosed, Panel Mount, 601W, RWS Series
Advanced EnergyLCC600-36H-9P
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 16.7W, Hybrid
Beschreibungen
Beschreibungen von Mean Well HLG-600H-36B, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 601.2W, Hybrid
LED Power Supplies 601.2W 36V 16.7A IP67 Dimming CV+CC
UB2000-F42-U-V15 Pepperl+Fuchs Ultrasonic proximity switch Ultrasonic sensor
Power supply; LED; dimming; 601.2W; 36V; 16.7A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP67
POWER SUPPLY, AC-DC, CONSTANT CURRENT/VOLTAGE LED DRIVER, 600W, 36VOUT, HLG-600
HLG-600H-36B MEAN WELL LED AC-DC 601 Watt 36V/16.7A with Dimming + More!
100 - 277Vac, 601.2W, 16700mA, 18-36V, [0-10V, PWM...], IP67 LED Driver
36Vdc 16.7A Dimmable LED Driver IP67, PFC, Metal Case
SPS IP67 601,2W 36V/12,5A CV+CC Dimm.
LED Driver (CC) 600W 8.3-16.7A Linear (18-36Vdc) 90-305Vac PWM, Resistance, & 0-10V Dimming IP67 Metal Enclosure
AC/DC LED Driver, 601.2 W, 36 VDC, 16.7 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 VAC to 305 VAC, HLG-600H Series
AC/DC LED Power Supply 601.2W Single 12-Pin
LED DVR CC/CV AC/DC 18-36V 16.7A
Led Driver Psu, Ac-Dc, 36V, 16.7A; Output Power Max:601.2W; Output Voltage Max:36V; Output Current:16.7A; Led Driver Mode:Constant Current, Constant Voltage; Input Voltage Min:90V; Input Voltage Max:305V; Product Range:Hlg-600H Rohs Compliant: Yes |Mean Well HLG-600H-36B