Mean Well CLG-150-12A
AC to DC LED Driver Enclosed Power Supply Single Output 12 Volt 11 Amp 132 Watt
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Mean Well CLG-150-12A herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 6 Jahren
element14 APAC
Mean Well
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-67.82%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
TraceParts
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TDK-LambdaLS35-12
POWER SUPPLY, AC-DC,12V,3A,86-264V IN, ENCLOSED, PNL MNT, PFC, EMBEDDED,36W, LS SERIES
TDK-LambdaLS25-12
Power Supply; AC-DC; 12V; 2.1A; 86-264V In; Enclosed; Panel Mount; PFC; 25W; LS Series
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 25.5W, Hybrid
Switched-mode power supply [Omron] S8JXG05024CD Switched-mode power supply 4547648548694
Beschreibungen
Beschreibungen von Mean Well CLG-150-12A, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Mean Well CLG-150-12A Const. Voltage Power Supply with Const. Current Mode, Uout: 12V, Iout: 0-11.00A, 132W, PFC, IP65, RoHS
LED Driver (CC, CV) 130W 5.5-11A Linear (9-13Vdc) 90-295Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Vo & Io)) IP65 Metal Enclosure
The CLG-150-12A LED AC/DC Power Supply (150W) features 90~295 VAC input, 12V/11A Constant Voltage + Constant Current output, IP65 Metal Case, +More!
Led Driver, Ac-Dc, Cc, 12V, 132W; Power Supply Applications:-; Output Power Max:132W; Output Voltage Max:12V; Output Current:11A; Led Driver Mode:Constant Current; Input Voltage Min:90V; Input Voltage Max:265V; Depth:222.2Mm Rohs Compliant: Yes |Mean Well CLG-150-12A