Lattice Semiconductor LFXP3C-5TN144C
FPGA LatticeXP Family 3000 Cells 400MHz 130nm Technology 1.8V/2.5V/3.3V 144-Pin TQFP Tray
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet397 SeitenVor 14 Jahren
Augswan
Farnell
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2005-05-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-11-25
LTD Date2016-12-31
Verwandte Teile
Lattice SemiconductorLFXP3C-3T144C
FPGA LatticeXP Family 3000 Cells 320MHz 130nm Technology 1.8V/2.5V/3.3V 144-Pin TQFP Tray
Lattice SemiconductorLFXP3E-3T144C
FPGA LatticeXP Family 3000 Cells 320MHz 130nm Technology 1.2V 144-Pin TQFP Tray
Lattice SemiconductorLCMXO2-2000HC-4TG144C
MACHX02 Series 2112 LUTs 112 I/O 3.465 V SMT FPGA - TQFP-144
Beschreibungen
384CLBS XP LFXP3 144-LQFP field programmable gate array 1.4mm 1.8V 400MHz 0.44ns
FPGA, 1.8V FLASH, INSTANT ON, SMD; No. of Logic Blocks: 384; No. of Macrocells: 1500; FPGA Family: LatticeXP; Logic Case Style: TQFP; No. of Pins: 144Pins; No. of Speed Grades: 5; Total RAM Bits: -; No. of I/O's: 100I/O's; Clock
FPGA, 1.8V FLASH, INSTANT ON, SMD; Programmable Logic Type:FPGA; Logic IC Function:Programmable FPGA; Logic IC Base Number:3C; No of I/O Lines:100; No. of Macrocells:1500; Frequency:400MHz; I/O Interface Standard:LVTTL, LVCMOS, PCI, ;RoHS Compliant: Yes