Laird TYS252012L1R0N-10
FIXED IND 1UH 1.93A 83 MOHM SMD / 1 µH Shielded Inductor 1.93 A 83mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Laird TYS252012L1R0N-10 herunter.
Sager Electronics
Datasheet8 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet1 SeiteVor 8 Jahren
Farnell
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-2.62%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 2.3A 1212 T/R
TAIYO YUDENNRS6012T1R0NMGJV
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 2.4A 60mOhm DCR 2424 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.2A 0.065Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 2.45A 0.036Ohm DCR 1515 T/R
TAIYO YUDENNR3015T1R0N
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 2.1A 0.036Ohm DCR 1212 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 2.15A 0.029Ohm DCR 1515 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Laird TYS252012L1R0N-10, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 1uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Low Profile SMT Power Inductor
100KHz 110MHz 2.59A 1.93A 1¦ÌH 83m¦¸ ¡À30% 1008 2.5mm*2mm*1mm
TYS252012L 1008 (2520Metric) 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm 1muH
TYS252012L1R0N-10 - Pro Line: S500
PWRIND, SMT, SHLD, IRATED,2.5X2X1.2MM
INDUCTOR, 1µH, SMD; Product Range:LAIRD TECHNOLOGIES - TYS Series; Inductance:1µH; Inductance Tolerance:± 30%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.083ohm; RMS Current (Irms):1.93A; Saturation Current (Isat):2.9A; Case Dimensions:2.5mm x 2mm x 1.2mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Core Material:-; DC Current Rating:1.93A; Inductor Case Style:SMD; Self Resonant Frequency Min:110MHz