Laird MGV06056R8M-10
Surface Mount Power Inductor, Mgv Series, 6.8 H, 20%, Shielded, 0.0446 Ohm, 5.5 A
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Laird MGV06056R8M-10 herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 6 Jahren
element14 APAC
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-05-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 6.5A 0.024Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Powdered Iron 5A 0.0495Ohm DCR T/R
Fixed Inductor Nonstandard 6.8µH ±20% 5.5A 51.5mΩ 18MHz 15@100kHz
Ind Power Shielded Wirewound 7uH 20% 100KHz Ferrite 4.5A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 200KHz 4.5A 0.06Ohm DCR T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Laird MGV06056R8M-10, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Powdered Iron-Core, SMD, 2926
Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz 5.5A T/R
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 6.8UH 5.5A 44.6MOHM SM
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, LRATED
INDUCTOR, SHLD, 6.8UH, 5.5A, 20%
MGV Nonstandard 0.287Lx0.264W 7.30mmx6.70mm 6.8muH
Power Inductors - SMD 6.8uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,LRATED 7.3X6.7X5.0MM
INDUCTOR, 6.8UH, 5.5A, 20%, SHLD; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 5.5A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 6A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 7.3mm x 6.7mm x 5mm; DC Resistance