Laird MGV06031R0M-10
Surface Mount Power Inductor, Mgv Series, 1 H, 20%, Shielded, 0.01 Ohm, 11 A Rohs Compliant: Yes
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Laird MGV06031R0M-10 herunter.
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-07-27
Verwandte Teile
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 12A 0.0072Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 13A 7.81mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Iron 11A 0.01Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 11A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 9.4A 0.011Ohm DCR 2726 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 6.8A 0.0172Ohm DCR T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Laird MGV06031R0M-10, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ind Power Shielded 1uH 20% 100KHz 11A T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, SMD, 2926
High Current Molded SMT Power Inductor
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, IRATED
MGV Nonstandard 0.287Lx0.264W 7.30mmx6.70mm 1muH
Power Inductors - SMD 1uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,IRATED 7.3X6.7X3MM
INDUCTOR, 1UH, 11A, 20%, SHLD; Inductance: 1µH; RMS Current (Irms): 11A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 22A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 7.3mm x 6.7mm x 3mm; DC Resistance Max: 0