Laird MGV06021R0M-10
Surface Mount Power Inductor, MGV Series, 1 H, 20%, Shielded, 0.0183 ohm, 7 A
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Laird MGV06021R0M-10 herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 6 Jahren
Newark
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 6.8A 0.0172Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 7A 0.014Ohm DCR 2020 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2220
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Iron 5A 21.6mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 5.1A 0.029Ohm DCR 1515 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Laird MGV06021R0M-10, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Powdered Iron-Core, SMD, 2826
Ind Power Shielded 1uH 20% 100KHz 7A T/R
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 1UH 7A 18.3 MOHM SMD
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, LRATED
MGV Nonstandard 0.287Lx0.264W 7.30mmx6.70mm 1muH
Power Inductors - SMD 1uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,LRATED 7.3X6.7X2.0MM
INDUCTOR, 1UH, 7A, 20%, SHLD; Inductance: 1µH; RMS Current (Irms): 7A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 14A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 7.3mm x 6.7mm x 2mm; DC Resistance Max: 0.0