KYOCERA AVX TCJY227M006R0040
Cap Tant Solid 220uF 6.3V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.04 Ohm 105°C T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KYOCERA AVX TCJY227M006R0040 herunter.
IHS
Datasheet13 SeitenVor 3 Jahren
Newark
element14 APAC
AVX
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2013-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Panasonic6TPB220ML
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 2917
Cap Tant Polymer 220uF 6.3VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 7343-19 0.04 Ohm 105C T/R
Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.04 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.05 Ohm 105°C T/R
KYOCERA AVXTCJD227M006R0050
Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.05 Ohm 125°C T/R
KYOCERA AVXTPSD227M006R0050
Beschreibungen
Beschreibungen von KYOCERA AVX TCJY227M006R0040, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
2917 (7343Metric) TCJ 6.3V 220muF ±20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
CAP, TANT, 220UF, 6.3V, CASE Y
TC 220uF 6,3V 20% Case Y 40mOhm
Capacitance:220Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; Product Range:tcj Series; Manufacturer Size Code:y; Esr:0.04Ohm; Length:7.3Mm; Width:4.3Mm; Height:2Mm; Operating Temperature Min:-55°C Rohs Compliant: Yes