ITT / Cannon DL1-156RW-6B
Rack and Panel Connector, 156 Contact(s), Female, Wire Wrap Terminal, Receptacle
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für ITT / Cannon DL1-156RW-6B herunter.
IHS
Datasheet70 SeitenVor 8 Jahren
Newark
element14 APAC
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+29.68%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
ITT / CannonDL1-156R
Rack and Panel Connector, 156 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Receptacle
TE Connectivity / AMP6367555-1
Conn SCSI RCP 80/6 POS Solder RA Thru-Hole 86 Terminal 2 Port
TE Connectivity2198174-1
Board Connector, 6 Row(s), Female, Right Angle, Press Fit Terminal, Black Insulator, Receptacle
Board Connector, 110 Contact(S), 6 Row(S), Female, Right Angle, Press Fit Terminal, Receptacle
TE Connectivity5352152-1
Type B 110 Position 2 mm Receptacle Right Angle Hard Metric PCB Mount Connector
Beschreibungen
Beschreibungen von ITT / Cannon DL1-156RW-6B, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ITT CANNON DL1-156RW-6B ZIF CONNECTOR, RECEPTACLE, 156 POSITION, THROUGH HOLE
Conn Rectangular SKT 156 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Automotive
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF
Zif Connector, Receptacle, 156Way, Thd; Product Range:-; No. Of Contacts:156Contacts; Pitch Spacing:2.54Mm; Gender:receptacle; Contact Termination Type:through Hole; No. Of Rows:6Rows; Row Pitch:2.54Mm; Contact Material:copper Alloy Rohs Compliant: Yes