International Rectifier IRKLF200-12HK
Silicon Controlled Rectifier, 444A I(T)RMS, 200mA I(T), 1200V V(DRM), 1200V V(RRM), 1 Element
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
DistributorSKUMinPkg
North Star MicroNS-IRKLF200-12HKKontakt
7d
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet8 SeitenVor 25 Jahren
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Beschreibungen
Thyristor Modules 1200 Volt 200 Amp
SCR Thyristor; SCR Type:Standard Gate; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:1200V; On-State RMS Current, IT(rms):444A; Peak Non Repetitive Surge Current, Itsm:8000A; Gate Trigger Current Max, Igt:200mA RoHS Compliant: No