Infineon IPP147N12N3GXKSA1
Power MOSFET, N Channel, 120 V, 41 A, 0.0126 ohm, TO-220, Through Hole
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon IPP147N12N3GXKSA1 herunter.
IHS
Datasheet11 SeitenVor 15 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+6.78%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-07-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Trans MOSFET N-CH 100V 58A 3-Pin TO-220 Tube
125W 20V 1.2V 58nC@ 10V 1N 100V 12m¦¸@ 10V 69A 4.21nF@ 50V TO-220 10mm*4.4mm*15.65mm
onsemiFDP150N10
N-Channel PowerTrench® MOSFET 100V, 57A, 15mΩ
STMicroelectronicsSTP35NF10
N-Channel 100V - 0.030 Ohm - 40A - TO-220 LOW GATE CHARGE StripFET(TM) POWER MOSFET
Trans MOSFET N-CH 100V 53A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
STMicroelectronicsSTP40NF12
N-CHANNEL 120V - 0.028 Ohm 40A TO-220 LOW GATE CHARGE STripFET™II POWER MOSFET
Beschreibungen
Beschreibungen von Infineon IPP147N12N3GXKSA1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
107W(Tc) 20V 4V@ 61¦ÌA 49nC@ 10 V 1N 120V 14.7m¦¸@ 56A,10V 56A 3.22nF@60V TO-220 11.17mm
Trans MOSFET N-CH 120V 56A 3-Pin(3+Tab) TO-220
56 A 120 V 0.0147 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-220AB
Power Field-Effect Transistor, 56A I(D), 120V, 0.0147ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
MOSFET, N-CH, 120V, 41A, TO-220-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 41A; Drain Source Voltage Vds: 120V; On Resistance Rds(on): 0.0126ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 3V; P
The 120 V OptiMOS™ family offers at the same time the lowest on-state resistances of the industry and the fastest switching behavior, allowing for the achievement of outstanding performance in a wide range of applications.The 120 V OptiMOS™ technology gives new possibilites for optimized solutions.