Infineon IPI120N06S403AKSA1
Trans MOSFET N-CH 60V 120A 3-Pin TO-262 Tube
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon IPI120N06S403AKSA1 herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 17 Jahren
Introduction Date2009-03-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-01-31
LTD Date2016-07-31
Verwandte Teile
MOSFET N-CH 60V 120A TO262-3 / N-Channel 60 V 120A (Tc) 188W (Tc) Through Hole PG-TO262-3
OptiMOS™3 Power-Transistor Features for sync. rectification, drives and dc/dc SMPS
OptiMOS™3 Power-Transistor Features Ideal for high frequency switching and sync. rec.
onsemiFDI040N06
MOSFET N-CH 60V 120A I2PAK
Beschreibungen
Beschreibungen von Infineon IPI120N06S403AKSA1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Compliant Through Hole 15 ns 10 ns 3.2 mΩ TO-262-3 3 13.15 nF
N-CH 60V 120A 3mOhm TO262-3 RoHSconf
Power Field-Effect Transistor, 120A I(D), 60V, 0.0032ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA