Infineon FP50R12W2T7B11BOMA1
EasyPIM 2B Series 1200 V 50 A Chassis Mount Trench Field Stop IGBT Module
Production
Herstellerseite
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon FP50R12W2T7B11BOMA1 herunter.
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+112%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Infineon FP50R12W2T7B11BOMA1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Infineon FP50R12W2T7B11BOMA1 IGBT, 50 A 1200 V AG-EASY2B
Insulated Gate Bipolar Transistor, 50A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel
Trans IGBT Module N-CH 1200V 50A 23-Pin Tray
IGBT MODULE, SEVEN N CHANNEL, 1.2KV, 50A;
IGBT MOD 1200V 50A AG-EASY2B-2
EasyPIM™ 2B 1200 V, 50 A three phase input rectifier PIM (Power Integrated Modules) IGBT module with TRENCHSTOP™ IGBT7, Emitter Controlled 7 diode, NTC and PressFIT contact technology.
Igbt Mod, 1.2Kv, 50A; Continuous Collector Current:50A; Collector Emitter Saturation Voltage:1.5V; Power Dissipation:-; Operating Temperature Max:175°C; Igbt Termination:Press Fit; Collector Emitter Voltage Max:1.2Kv Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FP50R12W2T7B11BOMA1