Infineon FF1500R12IE5PBPSA1
Transistor IGBT Module N-CH 1200V 1500A 20V Screw Mount Tray
Production
Herstellerseite
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon FF1500R12IE5PBPSA1 herunter.
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-04-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Infineon FF1500R12IE5PBPSA1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Insulated Gate Bipolar Transistor, 1500A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel
IGBT MODULE, DUAL N-CH, 1.2KV, 1.5KA;
模块, IGBT 模块, 双 N沟道, 1.2KV, 1.5KA;
IGBT MOD 1200V 1500A AGPRIME3+-5
Igbt Mod, 1.2Kv, 1.5Ka; Continuous Collector Current:1.5Ka; Collector Emitter Saturation Voltage:1.7V; Power Dissipation:-; Operating Temperature Max:175°C; Igbt Termination:Stud; Collector Emitter Voltage Max:1.2Kv Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FF1500R12IE5PBPSA1