Infineon CY7C65642-48AXC
Full Speed/High Speed Tetra Hub Controller USB 2.0 3.3V/5V Tray 48-Pin TQFP
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon CY7C65642-48AXC herunter.
IHS
Datasheet40 SeitenVor 22 Jahren
Datasheet27 SeitenVor 4 Jahren
Upverter
element14 APAC
Factory Futures
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+11.47%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) Code5A991
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2011-07-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Texas InstrumentsTL16C550CPFBR
Single UART with 16-Byte FIFOs and Auto Flow Control 48-TQFP 0 to 70
Texas InstrumentsTLV320AIC10CPFB
General Purpose Audio Codec 1ADC / 1DAC Ch Automotive 48-Pin TQFP Tray
Texas InstrumentsTL16C550CPFB
TEXAS INSTRUMENTS TL16C550CPFB. IC, SINGLE UART, FIFO, 1MBPS 3.6V TQFP48
MicrochipUSB2502-HT
Low Speed/Full Speed/High Speed 2-Port USB Hub Controller USB 2.0 1.8V/3.3V Tray 48-Pin TQFP
EXAR ST16C550CQ48-F UART Interface, 2 Channel, 1.5 Mbps, 2.97 V, 5.5 V, TQFP, 48 Pins
UART WITH 16-BYTE FIFO Serial I/O Controller, 1 Channel(s), 0.1875MBps, CMOS, PQFP48
Beschreibungen
Beschreibungen von Infineon CY7C65642-48AXC, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CY7C65642 Tray 5A991.G 2003 interface controller 3.15V~5.25V 1.4mm 88.7mA 480Mbps
HX2VL – Very Low Power USB 2.0 TetraHub Controller
UNIVERSAL SERIAL BUS CONTROLLER PQFP48
IC USB HUB CTRLR 4PORT LP 48TQFP
USB Interface IC USB High Speed Hub
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 28DIP
USB HUB CONTROLLER, 4 PORT, TQFP-48; USB IC Type:USB Hub Controller; USB Standard:USB 2.0; Supply Voltage Min:3.15V; Supply Voltage Max:3.6V; Interface Case Style:TQFP; No. of Pins:48Pins; Data Rate:-; No. of Ports:4 Port; Operating Temperature Min:0°C; Operating Temperature Max:70°C; Product Range:-; RoHS Phthalates Compliant:Yes; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); USB Type:USB Hub Controller