Infineon CY7C65630-56LTXC
CYPRESS# CY7C65630-56LTXC , CY7C65630 Series EZ-USB Low Power USB 2.0 Hub Co ntroller - QFN-56
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon CY7C65630-56LTXC herunter.
IHS
Datasheet35 SeitenVor 6 Jahren
Upverter
element14 APAC
Augswan
Factory Futures
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-6.66%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Philippines, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) Code5A991.B.4.B
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2007-05-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-15
LTD Date2026-03-31
Verwandte Teile
Full Speed/High Speed 2-Port USB Hub Controller USB 2.0 3.3V Tray 56-Pin QFN EP
CY7C65621 Series 3.15 to 3.45 V Low Power USB 2.0 Hub Controller - QFN-56EP
Low Speed/Full Speed/High Speed Host Controller USB 2.0/USB1.1 3.3V T/R 64-Pin PQFN EP
High Speed/Super Speed 2-Port USB Hub Controller USB 2.0/USB 3.0 1.25V/3.3V Tray 64-Pin QFN EP
USB5533B-5000JZX; USB Controller; 5Gbit/s; USB 2.0; USB 3.0; 1.25V; 3.3V; 64-Pin QFN
Beschreibungen
Beschreibungen von Infineon CY7C65630-56LTXC, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Full Speed/High Speed USB Hub Controller USB 2.0 3.3V Tray 56-Pin QFN EP / IC USB HUB CTLR 4PORT 56VQFN
CY7C65630 Tray e3 2004 interface controller 3.15V~3.45V 880mum 10mA 480Mbps
USB HUB CONTROLLER, 0 TO 70DEG C
Infineon CY7C65630-56LTXC コントローラIC
UNIVERSAL SERIAL BUS CONTROLLER QCC56
IC, 8BIT MCU, USB MCU, 24MHz, 56-QFN; CPU Speed:24MHz; Embedded Interface Type:SPI, USB; Digital IC Case Style:QFN; Supply Voltage Range:3.15V to 3.45V; Operating Temperature Range:0°C to +70°C; No. of Pins:56; MSL:MSL 3 - 168 hours
8 Bit Microcontroller Mcu, Usb Microcontroller Mcu, 24Mhz, Qfn-56; Usb Ic Type:Usb Hub Controller; Usb Standard:Usb 2.0; Supply Voltage Min:3.15V; Supply Voltage Max:3.45V; Interface Case Style:Qfn; No. Of Pins:56Pins; Data Rate:- Rohs Compliant: Yes |Cypress Infineon Technologies CY7C65630-56LTXC