Idec HW2B-M1F10-B
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 8A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Idec HW2B-M1F10-B herunter.
IHS
Datasheet25 SeitenVor 10 Jahren
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Lectro Components
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-42.86%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2015-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Idec HW2B-M1F10-B, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Switch Push Button N.O. SPST Flush Square Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
SWITCH, INDUSTRIAL PUSHBUTTON, 22MM; Contact Configuration:SPST-NO; Switch Operation:(On); Contact Voltage AC Nom:600V; Contact Voltage DC Nom:220V; Contact Current Max:100A; Actuator Style:Square-Flush; Switch Terminals:Screw