Honeywell 135-104LAF-J01
Thermistor; 100000 Ohms @ 25 C; 5% @25 C; 0.080"" Dia.; 0.180 "" (max.) L; -60
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Honeywell 135-104LAF-J01 herunter.
Farnell
Datasheet1 SeiteVor 0 Jahren
Datasheet1 SeiteVor 12 Jahren
Newark
Master Electronics
element14 APAC
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.70%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Thermistor;NTC;Glass;Res 1 Kilohms @ 25 DegC;Tol 10%;Axial;300 DegC Max.
THERMISTOR; 10000 OHMS @ 25 C; 5% @25 C; 0.080"" DIA.; 0.180 "" (MAX.) L; -60
THERMISTOR; 500000 OHMS @ 25 C; 10% @ 25 C; 0.080"" DIA.; 0.180 "" (MAX.) L
Beschreibungen
Beschreibungen von Honeywell 135-104LAF-J01, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Thermistor 100K Ohm 5% 2-Pin DO-35 Axial 3974K T/R Automotive
HONEYWELL - 135-104LAF-J01 - THERMISTOR, NTC, 100K, 5%, AXIAL
100kΩ ±5% ±1.3% DO-204AH(DO-35) NTC Thermistors ROHS
NTC Thermistors 100KOhm 5% Axial The rmistor NTC
100K¦¸ ¡À5% ¡À1.3% 3974K DO-204AH,DO-35 4.57mm
NTC Thermistor, 100000ohm, Through Hole Mount
Sensors, Thermal, Discrete Thermistors
THERMISTOR, NTC, AXIAL, 100KOHM; Thermistor Type:NTC; Resistance:100kohm; Thermistor Tolerance:-5% to +5%; Beta Value (K):3974K; Thermistor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; Operating Temperature Min:-60°C; Operating Temperature Max:300°C; Operating Temperature Range:-60°C to +300°C
135 Series, glass encapsulated chip DO-35 type, 100,000 Ohm resistance, ±5.0% tolerance, 25/85 BETA = 3974 135 Series Thermistors are high-quality, hermetically-sealed, glass-encapsulated units in an axial lead package. They cover the full temperature range of -60 °C to 300 °C [-76 °F to 572 °F]. The uniform dimensions are often suited for automated assembly. The tinned copper-clad, steel leads are both solderable and weldable. These rugged sensors are designed for many applications which demand reliability at low cost. Available on tape and reel for automated assembly.