HIROSE ELECTRIC DF65-6S-1.7C
[SnapBee™]1.7mm Pitch, Low Profile Wire-to-Board Power Supply Connector, -35 ℃ to 105 ℃, RoHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für HIROSE ELECTRIC DF65-6S-1.7C herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 7 Jahren
element14 APAC
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-11.04%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
TraceParts
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2019-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
Board Connector, 5 Contact(S), 1 Row(S), Female, 0.079 Inch Pitch, Crimp Terminal, Receptacle
Conn Housing F 7 POS 2mm Crimp ST Cable Mount Natural Sherlock™ Bag
2.00mm Pitch, Micro-Latch Receptacle Crimp Housing, Single Row, 5 Circuits, Natural
HIROSE ELECTRICA4B-12S-2C
2.0Mm Pitch Single Row Miniature Connectors Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs A4B-12S-2C
TE Connectivity6-173977-2
Conn IDC Connector RCP 2 POS 2mm IDT ST Cable Mount Bag/Box
TE Connectivity353293-2
Conn IDC Connector RCP 2 POS 1.5mm IDT ST Cable Mount Bag/Box
Beschreibungen
Beschreibungen von HIROSE ELECTRIC DF65-6S-1.7C, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Hirose SCT
6 Position 0.067 (1.70mm) Pitch Beige Receptacle Housings Rectangular Connector"
Power to the Board 1.7mm Low Profile Bt W Socket 6P
Conn Wire to Board SKT 6 POS 1.7mm Crimp ST Cable Mount Pack