HIROSE ELECTRIC DF51-22DEP-2C
RoHS Compliant BOARD CONNECTOR BOARD CONNECTOR Rectangular Connector
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für HIROSE ELECTRIC DF51-22DEP-2C herunter.
IHS
Datasheet21 SeitenVor 4 Jahren
Master Electronics
Future Electronics
TME
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-11.11%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
Introduction Date2019-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von HIROSE ELECTRIC DF51-22DEP-2C, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Conn Housing Wire to Board PL 22 POS 2mm ST Cable Mount Bag
DF51 Series Dual Row 22 Position 2 mm Positive Lock Wire to Board In-Line Plug
Headers & Wire Housings 22P 2R 2MM 2A INLINE PLUG AWG 28 to 24
Board Connector, 22 Contact(s), 2 Row(s), Male, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
PLUG HOUSING, 22POS, 2MM, PBT, BLK; Product Range: SignalBee DF51 Series; Gender: Plug; No. of Positions: 22Ways; Pitch Spacing: 2mm; For Use With: Hirose DF51 Series Pin Crimp Contacts; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)