HIROSE ELECTRIC DF50S-50DS-1C
[Signalbee ] 1.0Mm Pitch, Positive Lock, Wire-To-Board Connector |Hirose/hrs DF50S-50DS-1C
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für HIROSE ELECTRIC DF50S-50DS-1C herunter.
Newark
Datasheet12 SeitenVor 11 Jahren
element14 APAC
Electro Sonic
Master Electronics
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-6.16%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
Introduction Date2014-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
HIROSE ELECTRICDF50S-40DS-1C
[Signalbee ] 1.0Mm Pitch, Positive Lock, Wire-To-Board Connector |Hirose/hrs DF50S-40DS-1C
HIROSE ELECTRICDF50S-30DS-1C
[Signalbee ] 1.0Mm Pitch, Positive Lock, Wire-To-Board Connector |Hirose/hrs DF50S-30DS-1C
HIROSE ELECTRICDF50S-20DS-1C
[SignalBee™] 1.0mm Pitch, Board-to-Wire Lock Connector, -35 ℃ to 85 ℃, RoHS
Conn IDC Connector RCP 6 POS 1.27mm IDT RA Cable Mount Picoflex® T/R
IllumiMate 1.25mm Pitch Wire-to-Board Crimp Housing, Single Row, 5 Circuits, Natural
IllumiMate 1.25mm Pitch Wire-to-Board Crimp Housing, Single Row, 3 Circuits, Natural
Beschreibungen
Beschreibungen von HIROSE ELECTRIC DF50S-50DS-1C, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Hirose SCT
CONN SOCKET HSG 50POS 1.00MM / 50 Rectangular Connectors - Housings Socket White 0.039" (1.00mm)
50 Position 1 mm Pitch Dual Row Crimp Socket Board to Cable Lock Connector
Board Connector, 50 Contact(s), 2 Row(s), Female, 0.039 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, White Insulator, Socket
1mm 2 P=1mm Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
Latch Holder,Socket 2 50pin Female Socket 27.28mm*8.5mm
Headers & Wire Housings 50P 1.0MM PITCH CRIM P HOUSING
CONN SOCKET 50POS 1MM DUAL CRIMP
SOCKET CONNECTOR HOUSING, PBT; Product Range: DF50 Series; Gender: Receptacle; No. of Positions: 50Ways; Pitch Spacing: 1mm; For Use With: DF50 Crimp Socket Contacts