HIROSE ELECTRIC DF13-5P-1.25DSA
Conn Shrouded Header (3 Sides) HDR 5 POS 1.25mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für HIROSE ELECTRIC DF13-5P-1.25DSA herunter.
Upverter
Technical Drawing1 SeiteVor 11 Jahren
Datasheet12 SeitenVor 7 Jahren
IHS
Newark
Sager Electronics
Hirose SCT
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
TraceParts
3DHerunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-06-30
LTD Date2022-10-31
Verwandte Teile
1.25mm (.049") Pitch PicoBlade™ Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 5Circuits
HIROSE ELECTRICDF13-6P-1.25DSA
Conn Shrouded Header (3 Sides) HDR 6 POS 1.25mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Amphenol Communications Solutions10114829-10105LF
Wire-To-Board Connector, 10114829 Series, Through Hole, Header, 5, 1.25 Mm, Tin Plated Contacts
TE Connectivity292207-5
HEADER, CONN, WIRE TO BOARD, PCB PLUG,5 CONT, THRU-HOLE, MINI CT SERIES,28-26 AWG
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 4 POS 1.25mm Solder ST Top Entry Thru-Hole PicoBlade Tray
Amphenol Communications Solutions10114829-10104LF
Pin Header, Wire-to-Board, 1.25 mm, 1 Rows, 4 Contacts, Through Hole, FCI 10114829
Beschreibungen
Beschreibungen von HIROSE ELECTRIC DF13-5P-1.25DSA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
[SignalBee™]1.25mm Pitch Miniature Crimping Connector (UL Certified), -35 ℃ to 85 ℃, RoHS
Hirose SCT
Headers & Wire Housings 1.25MM V PCB HEADER 5P THRU-HOLE TIN
DF13 Series 5 Position 1.25 mm Pitch Single Row Through Hole Pin Header
5pin 1.25mm 1 Detent Lock,Header 1A 1¦Ìm 7.9mm*3.4mm
5 CONTACT(S) MALE STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR SOLDER
Board Connector, 5 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Receptacle
536-0104-7-00 BAG 100 PCS PER BAG
Conn, Hdr, 5Pos, 1Row, 1.25Mm; Connector Systems:Wire-To-Board; Pitch Spacing:1.25Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:5Contacts; Contact Termination Type:Through Hole; Product Range:Df13; Connector Shroud:Shrouded Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF13-5P-1.25DSA