Finder 7H.51.0.230.0050
Cabinet Heater, 50W, 230Vac, Screw Rohs Compliant: Yes |Finder Relays, Inc. 7H.51.0.230.0050
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Finder 7H.51.0.230.0050 herunter.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet2 SeitenVor 4 Jahren
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+13.10%
Lieferkette
Introduction Date2025-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Finder 7H.51.0.230.0050, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
PTC SELF REGULATING PANEL HEATER 110..230V AC/DC - 50W HEATING POWER
Finder 7H , 110 ¡ú 230V , -45 ¡ú +50¡ãC, 50W
CABINET HEATER SAFE TOUCH, VERTICAL, 230V, 50W
CABINET HEATER, 50W, 230VAC, SCREW;
Mounting = 35 mm DIN Rail EN 60715 / Power Settings W = 50 / Width mm = 41 / Control Type = Thermostat / Depth mm = 41 / Height mm = 125 / Heat Type = PTC Self Regulating