Amphenol Communications Solutions HFW20R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 20 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
DistributorSKUMinPkg
KlychipHFW20R-1STAE1LFKontakt1
>1wk
QUARKTWIN TECHNOLOGY LTDHFW20R-1STAE1LFKontakt
>1wk
Datenblätter und Dokumente
_legacy Avnet
Datasheet8 SeitenVor 18 Jahren
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-02-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-12-31
LTD Date2017-02-15
Verwandte Teile
Conn FFC/FPC Connector SKT 18 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
HIROSE ELECTRICDF19G-20S-1F-GND(05)
Conn FPC Connector SKT 20 POS 1mm Crimp ST SMD
Amphenol Communications SolutionsSFW16R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 16 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW15R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 15 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Molex 52610-1472 FFC & FPC Connectors, 1.0 FPC Zif Smt Hsg Assembly, 14 Circuit, Embstppkg
Easy-On FFC/FPC Connector, 1.00mm Pitch, Slider Series, Vertical, 5.75mm Height, 15 Circuits, Gold Plating
Beschreibungen
FFC/FPC Connector, 20 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal
HFW20R-1STAE1LF-FFC/FPC CONN FFC / FPC SYSTEMS
1.00mm Flex Connector, HFW-R series, 20 Position, Down Side Contact, Side Entry Surface Mount Non-ZIF Connector, Lead Free, Gold Plate Terminals.