Fairview Microwave MC05100-20
Sma Directional Coupler 20 Db 100 Mhz Rated to 3 Watts Rohs Compliant: Yes
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Fairview Microwave MC05100-20 herunter.
Newark
Datasheet2 SeitenVor 8 Jahren
Lieferkette
Introduction Date2018-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Fairview Microwave MC05100-20, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
COUPLER 0.0005-0.1 GHZ 3 W SMA
This RF coupler from Fairview Microwave is just part of a wide selection of coaxial coupler products supplied for laboratory test and measurement, defense / military, antenna and other signal related uses. Our radio frequency coupler is directional and built with SMA ports. The Fairview Microwave directional coupler design uses SMA ports that have a gender of female and the impedance is 50 Ohm.Directional coupler design for part number MC05100-20 from Fairview Microwave is rated for a 0.5 MHz minimum frequency and a 100 MHz maximum frequency. Our directional coupler is designed with a 20 dB coupling value and a 25 dB directivity. This female SMA directional coupler is rated for a 0.4 dB maximum insertion loss and a 3 watts maximum input power.Fairview is where to buy a directional coupler with SMA that is rated for a 0.4 dB maximum insertion loss and a 1.2 maximum VSWR. More female SMA coupler specs for this radio frequency component can be found on its directional coupler PDF specifications datasheet above. MC05100-20 directional 20 dB SMA coupler is part of over a million RF, microwave and millimeter wave components supplied by Fairview and this component can be bought and then shipped worldwide the same-day as with Fairview Microwave's other in-stock RF parts.