onsemi 1V5KE400CA
Bulk 1 Through Hole TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE (Type) Tvs Diode 548V 5muA 5.33mm 1.5kW
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für onsemi 1V5KE400CA herunter.
onsemi
Datasheet6 SeitenVor 8 Jahren
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
IHS
Future Electronics
_legacy Avnet
Newark
Introduction Date2002-05-08
Verwandte Teile
LittelfuseSMCJ350CA
SMCJ Series - RoHS Compliant Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 350V, DO-214AB
Littelfuse1.5SMC480CA
1.5SMC Series 456 V 1.5 kW Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 376V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 342V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 300V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE
Littelfuse1.5KE440CA
TVS Diodes & ESD Suppressors; 1.5KE440CA; LITTELFUSE; 376 V; 602 V; 418 V; 418 V
Beschreibungen
Beschreibungen von onsemi 1V5KE400CA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
1V5KE400CA Series 380 V 2.8 A Transient Voltage Suppressor - DO-201AE
TVS Diode Single Bi-Dir 342V 1.5KW 2-Pin DO-201AE
FAIRCHILD SEMICONDUCTOR 1V5KE400CATVS Diode, TVS, 1.5KE Series, Bidirectional, 342 V, 548 V, DO-201AE, 2 Pins
1500 Watt Transient Voltage Suppressors
400V, 1500W BIDIR TVS, DO-201AE
1V5KE400CA,002, PLASTIC, DO-20 1AE PACKAGE, DIODE, DISCRETE<
TVS DIODE 342VWM 548VC DO201AD
Tvs Diode, 1.5Kw, 400V, Do-201Ae; Product Range:1.5Ke Series; Tvs Polarity:bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:342V; Clamping Voltage Vc Max:548V; Diode Case Style:do-201Ae; No. Of Pins:2Pins; Breakdown Voltage Min:380V Rohs Compliant: Yes
DIODE, TVS, 400V, 1500W; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:342V; Breakdown Voltage Range:380V to 420V; Clamping Voltage Vc Max:548V; Diode Configuration:Bidirectional; Peak Pulse Current Ippm:2.8A; Diode Case Style:DO-201AE; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:5W; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:5.33mm; Breakdown Voltage:400V; Breakdown Voltage Max:420V; Breakover Voltage Min:380V; Device Marking:1V5KE400CA; Diode Type:TVS, Bidirectional; External Length / Height:9.52mm; Leakage Current:5µA; Operating Temperature Range:-55°C to +175°C; Package / Case:DO-201AE; Peak Pulse Power:1.5kW; Power Dissipation Pd:5W; Reverse Leakage Current Max:5µA; Stand-off Voltage:342V; Termination Type:Axial Leaded; Test Current:1mA; Uni / Bi Directional Polarity:Bidirectional