EPCOS B84112B0000B010
Power Line Filter 50Hz/60Hz 1A 250VAC/250VDC Quick Connect Flange Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für EPCOS B84112B0000B010 herunter.
IHS
Datasheet11 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet11 SeitenVor 12 Jahren
element14 APAC
Ciiva
Farnell
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
High Current RF Choke Bobbin Core 10000uH 10% 1KHz Ferrite 1A 2.76Ohm DCR RDL
Wurth Elektronik744821110
CHOKE/FILTER, COMMON MODE, WE-CMB CHOKE TYPE XS 10MH .7A 350MOHM
Common Mode Chokes Dual 10mH 700mA 860mOhm DCR Thru-Hole Box
Beschreibungen
Beschreibungen von EPCOS B84112B0000B010, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Mains filter Dimensions L x W x H: 76.5 x 45 x 28.6 mm Temperature range: -25 ... 85 °C IEC-climate category: 25/085/21 Termination type: Faston 6.3 x 0.8 mm Rated voltage: 250 VAC
FILTER, 1A, CHASSIS; Filter Type:Standard; Current Rating:1A; Capacitance:150nF; Inductance Min:10mH; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Termination Type:Tab; Approval Bodies:EN133 221, CSA, UL; Capacitance X Type Capacitor:0.1µF; Capacitance Y Type Capacitor:4700pF; Climatic Category:25/85/21; External Depth:76.5mm; External Length / Height:28.6mm; External Width:45mm; Inductance:10mH; Leakage Current:0.5mA; No. of Phases:1; No. of X Type Capacitors:2; No. of Y Type Capacitors:2; Supply Frequency Max:60Hz; Supply Frequency Min:50Hz; Voltage Rating VAC:250V