EPCOS B78108S1104J000
Fixed Inductor RF Choke 100uH 5% Wirewound 370mA 1.7 Ohm Unshielded Axial
EOL
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für EPCOS B78108S1104J000 herunter.
Burklin Elektronik
Datasheet9 SeitenVor 13 Jahren
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-32.92%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-10-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-08-31
LTD Date2027-02-28
Verwandte Teile
Ind RF Choke Bobbin Core 100uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 165mA AXL Bag
RF Choke Bobbin Core 100uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.275A 2.5Ohm DCR AXL T/R
RF Choke Bobbin Core 100uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 0.165A 4.1Ohm DCR AXL T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 100uH 5% 796KHz 15Q-Factor Ferrite 60mA 21Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 100uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 40mA 10Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Beschreibungen
Beschreibungen von EPCOS B78108S1104J000, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RF CHOKE General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind RF Choke Bobbin Core 100uh 5% 70Q-Factor Ferrite 370mA AXL T/R
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Axial Lead Free (Type) Inductor -55C 5MHz 1.7Ohm 100muH
TDK B78108S1104J000 Inductor Axial 100 µH 0.37 Ω 370 mA 12.50 mm lead spacing
Axial Leaded High Frequency Inductor, Rf Choke, B78108S Bc Series, 100 H, 5%, 1.7 Ohm, 370 Ma Rohs Compliant: Yes |Epcos B78108S1104J000.
INDUCTOR, AXIAL, 100UH; Inductance:100µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:1.7ohm; DC Current Rating:370mA; Q Test Frequency:796kHz; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; Body Diameter:4mm; Core Material:Ferrite; Core Material:Ferrite; DC Current Max:370mA; External Length / Height:9.2mm; Inductance Measurement Frequency:0.1MHz; Inductor Type:High Frequency / RF; Lead Diameter:0.63mm; Lead Length:25mm; Package / Case:Axial; Q @ Vr F:70; Q Factor @ Frequency:70 @ 796kHz; Resistance:1.7ohm; Resonant Frequency:5MHz; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%