Eaton TB300-02SP
Terminal Block; Double Row; 2 Pole; #8-32 Screw Size; Steel/zinc Plated; 600V; 30A
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Eaton TB300-02SP herunter.
IHS
Datasheet20 SeitenVor 8 Jahren
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2018-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Double Row 2 Position 3 Holes Terminal Block 30A 600V Max #8-32 SCREWS
TERMINAL BLOCK;DOUBLE ROW;2 POLE;#8-32 SCREW SIZE;BRASS/NICKEL PLATED;600V;30A
Double Row 3 Position 3 Holes Terminal Block 30A 600V Max #8-32 SCREWS
TE Connectivity1546670-4
Barrier Strip Terminal Block, 20A, 2 Row(s), 1 Deck(s)
Barrier Strip Terminal Block, 2 Row(s), 1 Deck(s)
TE Connectivity / AMP1546477-4
Beschreibungen
Beschreibungen von Eaton TB300-02SP, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Barrier Strip Terminal Block, 30A, 8.37mm2, 2 Row(s), 1 Deck(s)
Terminal Block Barrier Style 30A 300V 2P
Barrier Terminal Blocks BARRIER BLOCK
Eaton Corporation Ctn Of 50 - Barrier Block
Conn Barrier Strip 4 POS 14.2mm Screw ST Panel Mount 30A
Barrier Block |Eaton Bussmann TB300-02SP
CONN BARRIER STRP 4 POS 14.2MM SCRW PNL MNT 30A