Eaton SS-5H-6.3A-BK
6.3A Radial T Non-Resettable Wire Ended Fuse, 300 V ac | Eaton Electronics SS-5H-6-3A-BK
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Eaton SS-5H-6.3A-BK herunter.
TME
Datasheet5 SeitenVor 4 Jahren
IHS
Master Electronics
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.27%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2011-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Bel Fuse0697H8000-02
Electric Fuse, Time Lag Blow, 8A, 350VAC, 72VDC, 150A (IR), Through Hole, MICRO
Littelfuse0208007.MXEP
208 Series - 2AG Fast-Acting Lead-Free Glass Body Fuse, 7 A, 350 VAC, TH, RoHS
Bel Fuse0697H8000-01
Bel Fuse3JQ 7-R
Electric Fuse, Fast Blow, 7A, 350VAC, 140VDC, 100A (IR), Through Hole, 5x15mm, ROHS COMPLIANT
Littelfuse0208008.MXEP
208 Series - 2AG Fast-Acting Lead-Free Glass Body Fuse, 8 A, 350 VAC, TH, RoHS
Littelfuse044707.5YXP
Fuse Chip Fast Acting 7.5A 350V SMD Solder Pad 10.92 X 3.81 X 8.76mm Plastic Bulk Automotive CSA/UL
Beschreibungen
Beschreibungen von Eaton SS-5H-6.3A-BK, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fuses with Leads (Through Hole) 250V 6.3A SS-5H RADIAL TD FUSE
Electric Fuse, Time Delay Blow, 6.3A, 300VAC, 100A (IR), Through Hole
Fuse, PCB Leaded, 6.3 A, 250 VAC, SS-5H, Time Delay, Radial Leaded
FUSE BOARD MNT 6.3A 300VAC RAD
SS-5H RADIAL TD FUSE BULK PACK
FUSE, RADIAL, 6.3A, TIME DELAY, 250V; Voltage Rating V AC:250V; Fuse Current:6.3A; Breaking Capacity:100A; Blow Characteristic:Time Delay; Fuse Size Metric:8.5mm x 4.3mm x 7.85mm; Fuse Case Style:Radial Leaded; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Fuse Mounting:Through Hole; MSL:MSL 1 - Unlimited