Eaton SS-5H-1.6A-BK
1.6A Radial T Non-Resettable Wire Ended Fuse, 300 V ac | Eaton Electronics SS-5H-1-6A-BK
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Eaton SS-5H-1.6A-BK herunter.
TME
Datasheet5 SeitenVor 4 Jahren
IHS
Master Electronics
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2011-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Bel Fuse0698Q2000-01
Fuse Subminiature Fast Acting 2A 350V Radial 8.35 X 4 X 7.7mm Thermoplastic Box Automotive
Bel Fuse0697W2000-02
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 2A 350V Radial 8.35 X 4 X 7.8mm Thermoplastic Ammo
Bel Fuse0697H2000-01
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 2A 350V Radial 8.35 X 4 X 7.8mm Thermoplastic Box Automotive
Littelfuse0208002.MXEP
Fuse Subminiature Fast Acting 2A 350V Axial 5 X 15mm Glass Bulk CE/PSE/cULus
Littelfuse0447002.YXP
Fuse Chip Fast Acting 2A 350V SMD Solder Pad 10.92 X 3.81 X 8.76mm Plastic Bulk CSA/UKCA/UL
Littelfuse0209002.MXEP
Fuse Cartridge Slow Blow Acting 2A 350V Axial 14.9 X 4.8mm Glass Bulk CE/PSE/cULus
Beschreibungen
Beschreibungen von Eaton SS-5H-1.6A-BK, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fuses with Leads (Through Hole) 250V 1.6A SS-5H RADIAL TD FUSE
Electric Fuse, Time Delay Blow, 1.6A, 300VAC, 100A (IR), Through Hole
Fuse, PCB Leaded, 1.6 A, 250 VAC, SS-5H, Time Delay, Radial Leaded
FUSE, RADIAL, 1.6A, TIME DELAY, 250V
FUSE BOARD MNT 1.6A 300VAC RAD
FUSE, RADIAL, 1.6A, TIME DELAY, 250V; Voltage Rating V AC:250V; Fuse Current:1.6A; Breaking Capacity:100A; Blow Characteristic:Time Delay; Fuse Size Metric:8.5mm x 4.3mm x 7.85mm; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Fuse Case Style:Radial Leaded; Fuse Mounting:Through Hole; MSL:MSL 1 - Unlimited