Eaton CTX33-1P-R
Ind Power Wirewound 32.33uH/129.32uH 20% 100KHz Powdered Iron 800mA/400mA T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Eaton CTX33-1P-R herunter.
Newark
Datasheet9 SeitenVor 9 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 19 Jahren
3-Monats-Trend:
-0.69%
Verwandte Teile
Inductor Power Wirewound 33uH 15% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 0.88A 0.25Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7447745330
33μH Unshielded Wirewound Inductor 900mA 520mOhm Max Nonstandard
Ind Power Shielded Bobbin Core 33uH 15% 100KHz Ferrite 1.06A T/R
Power Inductors - SMD FIXED IND 33UH 900MA 310 MOHM
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 0.9A 0.516Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 33uH 20% 1MHz Ferrite 0.9A 0.448Ohm DCR 2220 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Eaton CTX33-1P-R, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CTX Series 32.33 uH 0.8 A Shielded Horizontal SMT EconoPac Toroidal Inductor
32.33¦ÌH,129.32¦ÌH 100KHz 1.001¦¸ 800mA ¡À20% SMD,11.4X11.4MM , 11.43mm*11.43mm*4.19mm
General Purpose Inductor, 32.33uH, 20%, 2 Element, Iron-Core, SMD
Inductor, Coupled, 33 uH, 250 Milliohm, 8.89mm x 8.89mm x 4.19mm
IND PWR 32.33UH 20% 100KHZ PWRD IRON
INDUCTOR TOROID DUAL 32.33UH SMD
8.9X8.9MM IND 32.33UH 0.8A 20%
INDUCT ARRAY 2 COIL 32.33UH SMD
* Surface mount magnetics that can be used as single or coupled inductors or 1:1 transformers that provide isolation between two windings* OCTA-PAC's are designed around high frequency, low loss MPP core material* ECONO-PAC's are a lower cost version of OCTA-PAC's offering high saturation flux density, Powder Iron core material* OCT A-PAC PLUS's offer higher current ratings and higher saturation flux densities than OCT A-PAC and ECONO-PAC,Amorphous metal core material * Secure 4 Terminal Mounting* Inductor more versatile inductance combination by series or parallel connections Applications * Computer and portable power devices* LCD panels, DVD players * Inductor: DC-DC converters* Buck, boost, forward, and resonant converters * Noise filtering and filter chokes* Transformers: 1:1 300Vdc isolation, fly back, sepic Environmental Data * Storage temperature range: -40oC to +125oC* Operating ambient temperature range: -40oC to +85oC (range is application specific).* Solder re flow temperature: +260oC max. for 10 seconds max.