Eaton / Cutler Hammer XTSC040DDA
Eaton XT IEC FVR Manual Motor Controller, 25A, 55 mm Frame size, 380V 60 Hz coil, 110V 50 Hz, 120V 60 Hz
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Eaton / Cutler Hammer XTSC040DDA herunter.
Newark
Datasheet312 SeitenVor 17 Jahren
Beschreibungen
XT IEC MANUAL MOTOR CONTROLLER, FVNR, 120V AC, 32-40A
Eaton Corporation Mmcfvnr 32-40A D-Mmp D-Cont 110/50 120/6
Motor Starter; Power Rating:30kW; No. of Phases:Three; Mounting Type:DIN Rail; Contact Rating:40 A; Control Voltage Max:120V; Frequency:50Hz; Supply Voltage:110V ;RoHS Compliant: Yes