Eaton / Cutler Hammer XTPB6P3BC1
Xt Series Module, Motor Protector, For 3-PHASE Motor, 6.3A, Din Rail, IP20
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Eaton / Cutler Hammer XTPB6P3BC1 herunter.
Newark
Datasheet312 SeitenVor 17 Jahren
Datasheet257 SeitenVor 9 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+611%
Beschreibungen
Eaton IEC motor control UL 489 Industrial Miniature Circuit Breakers - Supplementary Protector, 3A, 5-10X /n trip, Two-pole, Standard terminals
Motor Starter; Power Rating:4kW; No. of Phases:Three; Mounting Type:DIN Rail; Current Rating:6.3A; Release Current Min:4A; Terminal Type:Screw; Voltage, AC:690V; Voltage, DC:250V ;RoHS Compliant: Yes
MOTOR STARTER; Supply Voltage Min: 200VAC; Supply Voltage Max: 690VAC; No. of Phases: Three Phase; Power Rating: 4kW; Current Rating: 6.3A; Product Range: -; Operating Temperature Max: 55°C; Operating Temperature Min: -25°C; Voltage AC: 690V