Eaton / Cutler Hammer XTOB035GC1
Overload Relay, 25-35A, F-G Frame, Thermal Overload, Class 10
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
DistributorSKUMinPkg
Electronic SupplyXTOB035GC13
2d
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Eaton / Cutler Hammer XTOB035GC1 herunter.
Newark
Datasheet257 SeitenVor 9 Jahren
Datasheet312 SeitenVor 17 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-50.00%
Beschreibungen
XT IEC Bimetallic Overload Relay, 25-35A overload range, 90 mm Frame size, 1NO-1NC contact configuration, Direct mounting, used with 80-170A contactor
Overload Relay; Overload Adjustment Current Min:25A; Overload Adjustment Current Max:35A; Mounting Type:Direct; For Use With:Eaton Cutler-Hammer Frame F-G XT Series 115-150A Contactors; Contacts:DPST-NO/DPST-NC ;RoHS Compliant: Yes