Eaton / Cutler Hammer XTOB016DC1
Overload Relay, 10-16A, D Frame, Thermal Overload, Class 10
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Eaton / Cutler Hammer XTOB016DC1 herunter.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet2 SeitenVor 4 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-82.64%
Beschreibungen
Eaton XT IEC bimetallic overload relay, 12-16A overload range, 55 mm Frame size, 1NO-1NC contact configuration, Direct mounting, used with 40-72A contactor, 10A trip type
Overload Relay; Overload Adjustment Current Min:10A; Overload Adjustment Current Max:16A; Mounting Type:Direct; For Use With:Eaton Cutler-Hammer Frame D XT Series 40-65A Contactors; Contacts:DPST-NO/DPST-NC ;RoHS Compliant: Yes