Eaton / Cutler Hammer WMZS2C40
Circuit Breaker, UL1077 Mcb 40A C Curve 2 Pole
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Eaton / Cutler Hammer WMZS2C40 herunter.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet16 SeitenVor 14 Jahren
element14
Verwandte Teile
Carling TechnologiesCA2-B0-34-650-121-C
Circuit Breaker, Magnetic/Hydraulic, Handle, 50A, Panel, 2 Pole, 480 WYE/277VAC
Sensata / AirpaxIEGBX66-1-52-50.0-N3-V
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 50A 80VDC
Carling TechnologiesEA2-B0-16-650-1DA-BC
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 50A 125VDC
Sensata / AirpaxIUGN66-1-52-50.0
Sensata / AirpaxIEGH66-1-72-50.0-91-V
Magnetic Circuit Breaker, 2 Pole(S), 50A, 250Vac, 80Vdc, Panel Mount
Carling TechnologiesCA2-B0-34-650-121-D
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 50A 277VAC/480VAC
Beschreibungen
Beschreibungen von Eaton / Cutler Hammer WMZS2C40, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CIRCUIT BREAKER, THERMAL MAG, 2P, 40A; Voltage Rating VDC:125V; Voltage Rating VAC:277V; Current Rating:40A; No. of Poles:2; Circuit Breaker Mounting:DIN Rail; Actuator Style:Toggle; Series:WMZS; Tripping Characteristic:C