Cornell Dubilier EDS224Z5R5C
Cap Supercap 0.22F 5.5V -20% to 80% (13.5 X 9.5mm) Radial Stacked Coin 5mm 75 Ohm 1000h 85C
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier EDS224Z5R5C herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-7.28%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Cornell Dubilier EDS224Z5R5C, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Electric Double Layer Capacitor, 5.5V, 80% +Tol, 20% -Tol, 220000uF, Through Hole Mount
EDS Radial Can electric double layer capacitor 0.531Dia 13.50mm -20% +80% 220mF 5.5V
85 ºC Long Life Electric Double Layer Supercapacitor 0.22µF 5.5V
Supercapacitor, 0.22F, 5.5V, 85C | Cornell-Dubilier EDS224Z5R5C
220mF 5.5V -20%~80% 1000h@ 85¡ãC 75¦¸@ 1kHz 13.5mm*9.5mm
Supercapacitors / Ultracapacitors 0.22F 5.5V 85C
Supercapacitor, 0.22F, 5.5V; Capacitance:0.22F; Voltage(Dc):5.5V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Capacitor Case/Package:Coin; Esr:75Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier EDS224Z5R5C