Cornell Dubilier EDC105Z6R3C
Cap Supercap 1F 6.3V -20% to 80% (21.5 X 9.5mm) Radial Stacked Coin 5mm 30 Ohm 1000h 70C
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier EDC105Z6R3C herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
Master Electronics
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2019-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Cornell Dubilier EDC105Z6R3C, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Electric Double Layer Capacitor, 6.3V, 80% +Tol, 20% -Tol, 1000000uF, Through Hole Mount
EDC Radial Can electric double layer capacitor 0.846Dia 21.50mm -20% +80% 1F 6.3V
Supercapacitor, 1.0F, 6.3V, 70C | Cornell-Dubilier EDC105Z6R3C
70 ºC Long Life Electric Double Layer Supercapacitor 1µF 6.3V
Supercapacitors / Ultracapacitors 1F 6.3V 70C
Supercapacitor, 1F, 6.3V; Capacitance:1F; Voltage(Dc):6.3V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 70°C; Capacitor Case/Package:Coin; Esr:30Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier EDC105Z6R3C