Cornell Dubilier CGS892U025R3C
Cap Aluminum 8900uF 25V -10% to 75% (34.925 X 79.375mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.024 Ohm 6400mA 85°C
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier CGS892U025R3C herunter.
Electro Sonic
Datasheet8 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 5 Jahren
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+113%
Lieferkette
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Cornell DubilierCGS922U030R3C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierCG922U025R4C
Reliable Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor, 85 ºC, Screw Terminal Capacitors
Cornell DubilierCGS892U016R2C
Cap Aluminum 8900uF 16V -10% to 75% (34.925 X 53.975mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.034 Ohm 4600mA 85°C
United Chemi-ConE36D500LPN902UCA5M
SERIES: U36D; VOLT: 50; CAP: 9000; DIA X LENGTH: 50X104; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE36D101LPN862MAA5M
SERIES: U36D; VOLT: 100; CAP: 8600; DIA X LENGTH: 34X104; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE36D201LPN822TDB7M
Aluminum Electrolytic Capacitor
Beschreibungen
Beschreibungen von Cornell Dubilier CGS892U025R3C, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor 8900 microfarad 25 VDC
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR CGS 25V 8900muF -10% +75% 1.375Dia 34.93mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 75% +Tol, 10% -Tol, 8900uF, Chassis Mount
Capacitor; Al;8900uF;High Cap. Computer Grade;Screw;-10%;+75%;25VDC;30Svdc
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:Computer Grade; Capacitance:8900µF; Voltage Rating:25VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:R3C; Lead Spacing:12.7mm; Termination Type:Screw ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 8900UF, 25V, SCREW;; CAPACITOR ALUM ELEC 8900UF, 25V, SCREW; Capacitance:8900µF; Capacitance Tolerance:+75, -10%; Voltage Rating:25V; ESR:0.024ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:79.4mm; Diameter:35mm; Capacitor Case Style:CAN