Cornell Dubilier 108CKR035M
CKR Series 1000 uF 35 V ±20% Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 108CKR035M herunter.
New Yorker Electronics
Datasheet3 SeitenVor 4 Jahren
IHS
Newark
Future Electronics
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-36.60%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Cornell Dubilier 108CKR035M, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000UF 35V
CAPACITOR ALUM ELEC, 1000UF, 35V; Capacitance:1000µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:35V; ESR:0.199ohm; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:1000µF; Voltage Rating:35VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; ESR:0.199ohm; Body Height:25mm; Body Diameter:12.5mm; Lead Spacing:5mm ;RoHS Compliant: Yes