Switchcraft / Conxall 13382-10PG-326
Conn Circular PIN 10 POS Solder ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port Bulk
Datenblätter und Dokumente
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet1 SeiteVor 21 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-32.15%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2016-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol IndustrialPT06A-12-10P
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
AmphenolPT02C12-10P
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT06E-12-10S(SR)
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 10 POS Solder ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT06E-12-10P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 10 POS Solder ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT06P-12-10P
Amphenol IndustrialPT00E-12-8P(SR)
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 8 POS Solder ST Wall Mount 8 Terminal 1 Port
Beschreibungen
CONXALL Maxi-Con-X Connectors 10P PIN CABLE END O.D.=.26-.30
Circular Connector, 10 Contact(s), Male, Solder Terminal
MAXI-CON-X SERIES,10 POLE PMNT CONN PLUG,29.6MM SHELL SIZE, MALE CONTACTS, IP67
Conxall CABLE PLUG 10 #16 SOLDER Part Number 13382-10PG-326
Maxi-Con-X Straight Cable Plug 10 Pin - Solder Contacts
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
SEALED CIRCULAR CONN, PLUG, 10POS, CABLE; Connector Type:Sealed Connector; Product Range:Maxi-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Cable Mount Plug; No. of Contacts:10Contacts; Circular Contact Type:Solder Pin; IP Rating:IP67RoHS Compliant: Yes