Switchcraft / Conxall 13280-18SG-331
Conn Circular SKT 18 POS Crimp ST Cable Mount 18 Terminal 1 Port
Datenblätter und Dokumente
Arrow Electronics
Datasheet36 SeitenVor 20 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+6.11%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2010-08-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol IndustrialPT05SE-14-18P(LC)
MIL Series Connector, 18 Contact(s), Aluminium Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
Conn Circular PIN 19 POS Crimp ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port
Conn Circular PIN 23 POS Crimp ST Cable Mount 23 Terminal 1 Port
Conn Circular SKT 19 POS Crimp ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port
Amphenol-TuchelC01610E0120032
Female cable connector 12 pole; straight - long; crimp; bayonet locking; IP65
Amphenol IndustrialPT05SE-14-15S(LC)
MIL Series Connector, 15 Contact(s), Aluminium Alloy, Female, Crimp Terminal, Plug
Beschreibungen
Standard Circular Connector MAXI-CON CABLE #20 C RIMP
Conxall CABLE SKT./#20 CRIMP .31 OD Part Number 13280-18SG-331
Maxi-Con-X Straight Cable Plug 18 Socket - Crimp Contacts
CONN PLUG FMALE 18POS GOLD CRIMP
CONNECTOR PLUG 18POS INLINE SKT
Circular Conn, Plug, 18Pos, Crimp, Cable; Product Range:Maxi-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Cable Mount Plug; No. Of Contacts:18Contacts; Circular Contact Type:Crimp Socket; Coupling Style:Bayonet; Contact Plating:Gold Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall 13280-18SG-331