Coilcraft MSS1038T-394KLB
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4039
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
DistributorSKUMinPkg
FarnellMSS1038T-394KLB01Cut Tape
6h
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft MSS1038T-394KLB herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 4 Jahren
element14 APAC
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-07-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
Ind Power Shielded Wirewound 390uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 700mA T/R
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1A 0.68Ohm DCR T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft MSS1038T-394KLB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power inductor, shielded, 10/20/30% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, PWR, 390UH, 0.65A,10%,4MHZ; Product Range:COILCRAFT - MSS1038T Series; Inductance:390µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:1.141ohm; RMS Current (Irms):650mA; Saturation Current (Isat):510mA; Case Dimensions:10.2mm x 10mm x 3.8mm; DC Current Rating:650mA; Inductor Case Style:SMD; Self Resonant Frequency (Min):4MHz